сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Ибрахимовиќ: Меси мора да се пресели во МЛС

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, смета дека ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, ќе мора да направи трансфер во американската лига – МЛС .

Претходно, сопственикот на Интер Мајами, Дејвид Бекам ја соопшти својата намера да го донесе Аргентинецот во неговиот тим.

-Апсолутно, одговори кусо Ибрахимовиќ на прашањето на новинарот на „ТМЗ“ за можноста за Меси да се пресели во МЛС.

Коронавирус