понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Ибрахимовиќ кај Џими Кимел: Последниот земјотрес во Лос Анџелес беше кога слетав во градот (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ кај Џими Кимел: Последниот земјотрес во Лос Анџелес беше кога слетав во градот (ВИДЕО)

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој од неодамна е играч на ЛА Галакси, во гостувањето кај американскиот комичар Џими Кимел рече дека не е типичен Швеѓанец, но ти успеал да ја стави Шведска на мапата.

Вели дека е најдобар фудбалер во светот заради својата самодоверба, потенцирајќи дека ако не играл фудбал, тогаш во кој било друг спорт би бил најдобар само заради својата самодоверба.

-Знам дека во Лос Анџелес има многу земјотреси, но последниот беше кога јас кога слетав во градот, вели Ибрахимовиќ.

Коронавирус