четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 17
home Фудбал

Ибрахимовиќ го постигна првиот гол во пост-корона ерата во фудбалот (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ го постигна првиот гол во пост-корона ерата во фудбалот (ВИДЕО)

Шведскиот легендарен фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, денеска одигра пријателски меч за тимот на Хамарби, во кој има купени поголем број акции и воедно го постигна својот прв погодок во пост-корона ерата во меѓународниот фудбал.

Клубот објави дека контролната не може да се дефинира како официјален натпревар, туку повеќе како тренинг сесија. Хамарби и ФК Фреј беа поделени во три екипи и одиграа два меча од по 30 минути. Фудбалерот на Милан го откри резултатот непосредно по почетокот на натпреварот. Тој беше сам против голманот, напредуваше и ја испрати топката поред голманот. Калили реализираше за 2-0 и натпреварот заврши.

Коронавирус