недела, 7. март 2021. Вести денес: 76
home Фудбал

Ибрахимовиќ да му позавиди: Бразилец во Јапонија даде гол со петица од 18 метри (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ да му позавиди: Бразилец во Јапонија даде гол со петица од 18 метри (ВИДЕО)

Урава Редс ја победи Венгата Сендаи со 5-2 во спектакуларен меч на кој Бразилецот, Леонардо даде страшен гол со петица за кој треба да му подзавиди и мајсторот за атракции, Златан Ибрахимовиќ.

Сакајќи или не, Леонардо погоди од 18 метри со петица, после еден центаршут, па уште сега е кандидат за гол на годината.

Коронавирус