вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Иако се шпекулираше со Рамос, друг дефанзивец на Реал е желба на Солскјер

Иако се шпекулираше со Рамос, друг дефанзивец на Реал е желба на Солскјер

Прво се шпекулираше со капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос, но тоа брзо беше демантирано од Олд Трафорд, а сега е јасно и поради што.

Јунајтед го сака неговиот партнер од срцето на одбраната, Французинот Рафаел Варан, кој е на листата желби на Оле Гунар Солскјер, веќе подолго време.

Реал Мадрид ќе биде приморан да разговара со Јунајтед за тоа прашање, затоа што договорот на францускиот репрезентативец истекува летото 2022 година и наредниот преоден рок ќе биде единствена шанса убаво да се заработи.

Коронавирус