вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 76
home Фудбал

Иако два пати бил вакциниран, тренерот на Баерн Минхен се заразил со коронавирус

Иако два пати бил вакциниран, тренерот на Баерн Минхен се заразил со коронавирус

„Џулијан Нагелсман беше тестиран за коронавирус и тестот беше позитивен иако двапати беше вакциниран против корона. Тој ќе лета назад во Минхен одвоено од играчите, со болнички авион и веднаш по пристигнувањето ќе оди во изолација“.

Баерн не објавил дали некој од играчите оди во изолација откако било откриено дека нивниот тренер е заразен.

Германскиот шампион за два дена во Бундеслигата ќе се сретне со Хофенхајм. Нагелсман очигледно нема да го води Баерн против својот поранешен клуб.