вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Фудбал

И ваков гол видовме – волеј во кунг-фу стил (ВИДЕО)

И ваков гол видовме – волеј во кунг-фу стил (ВИДЕО)

Во светскиот фудбал се изнагледавме разно разни спектакуларни голови, па падна и ваков, барем досега невиден – волеј во кунг-фу стил. Стрелец е Ирвин Кaрдона, францускиот напаѓач на Дижон, кој ја запечати победата против Брест (2-0) во судиското надополнување.

Локални избори 2021