недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 16
home Фудбал

И тоа се случува на теренот- голман на мотоцикл (ВИДЕО)

И тоа се случува на теренот- голман на мотоцикл (ВИДЕО)

Од натпреварите на Бразилското првенство од понизок ранг доаѓа неверојатно видео.

Голманот на екипата , на која и бил неопходно потребен гол , истрчал во казнениот простор на противникот за да им помогне на своите офанзивци. Но , планот не успеа и мораше веднаш да се врати за да го чува својот гол.

Тогаш , на сцена стапи еден негов пријател , кој го качи на мотоцикли го пренесе голманот на неговото место на другата страна на теренот. Оваа снимка стана хит на социјалните мрежи.

Коронавирус