среда, 22. јануари 2020. Вести денес: 80
home Фудбал

И Роналдо се огласи за трансферот на Португалецот

И Роналдо се огласи за трансферот на Португалецот

Поранешната голема ѕвезда на Реал, Назарио да Лима Роналдо ги искоментира шпекулациите во врска со иднината на Кристијано.

Според него, нема шанси Португалецот да си замине од “Бернабе”.

-Мислам дека на крајот тој ќе остане во Реал. Не сум зборувал со него и не знам дали ќе отиде во Јувентус, но моето мислење е дека нема да се случи тоа, изјави бразилскиот ас.

Јувентус наводно испратил понуда од 100 милиони евра и огромни се шансите Кристијано да замине во Торино.