понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 155
home Фудбал

И Роналдињо е позитивен на коронавирус

И Роналдињо е позитивен на коронавирус

Еден од најдобрите поранешни светски фудбалери Роналдињо е позитивен на новиот коронавирус КОВИД-19.

Тоа го објави самиот фудбалер и дека тестот го направил во Бело Хоризонте.

Тој е во добра состојба и моментално е во самоизолација.

Коронавирус