вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

И Пеле се вакцинираше

И Пеле се вакцинираше

Едсон Арантес до Насцименто или само Пеле, кралот на фудбалот се вакцинираше против Ковид-19. Тој на својот Инстаграм профил објави како му се инјектира вакцина на десното рамо.

“Денеска е незаборевен ден. Јас се вакцинирав“ напиша 80-годишниот Пеле.

Легендарниот фудбалер, веројатно најдобриот во историјата на фудбалот, повика и натаму да се држи дистанца и да се носат маски.

“Мораме да си помагаме едни на други“ дополни Пеле.

Коронавирус