сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 28
home Фудбал

И Меси е само човек: Што правиш?! Престани да ме удираш! 🎥

И Меси е само човек: Што правиш?! Престани да ме удираш! 🎥

Лионел Меси одигра едно полувреме во првиот припремен натпревар на Барселона. Противник им беше нисколигашот Гимнастик од Тарагона.

Каталонците славеа со 3:1, а играчите на Гимнастик имаа прилика да играат против Меси. Хавиер Реабалос, играчот на Гимнастик во емисијата „Ел Чирингуито“ раскажа детал од натпреварот.

„Знаев дека не можам да му ја одземам топката, се обидов на сите начини, а тој застана и ми кажа: Што правиш, престани да ме удираш“, јас му одговорив дека е најдобар и дека не смеам да го пуштам.

Локални избори 2021