понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 79
home Фудбал

И камен би заплакал: Едвај го напушти Камп Ноу – Иниеста седеше во мрак на центарот до 1:30

И камен би заплакал: Едвај го напушти Камп Ноу – Иниеста седеше во мрак на центарот до 1:30

Андрес Иниеста вчера го одигра последниот натпревар во дресот на Барселона на Камп Ноу.

Легендарниот играч за врска тешко го поднесе простувањето од стадионот на кој игра од 2000. година.

Иако натпреварот меѓу Барселона и Реал Сосиедад (1:0) заврши во 22:35 минути по локално време, Иниеста остана на теренот до 1:30 по полноќ.

Седеше потполно сам и откако рефлекторите беа изгасени.

Коронавирус