четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 76
home Фудбал

И Бруно Фернандеш емотивно за Горан Пандев – „Никогаш нема да биде само игра“ (ВИДЕО)

И Бруно Фернандеш емотивно за Горан Пандев – „Никогаш нема да биде само игра“ (ВИДЕО)

Цела фудбалска Европа не остана имуна на последниот натпревар на Горан Пандев во дресот на репрезентацијата на Македонија. Еден од многуте кои му испрати честитки за успешната кариера е и асот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш.

Тој на својот профил на твитер го сподели видеото во кое Пандев го напушта теренот на вчерашниот меч против Холандија и напиша „„Никогаш нема да биде само игра“.

Qatar 2022