недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 65
home Фудбал

Хумелс со аматерска реакција си постигна автогол против Франција

Хумелс со аматерска реакција си постигна автогол против Франција

Франција во супер дербито на Европското првенство стигна до водство и тоа откако Матс Хумелс си постигна автогол.

Хумелс реагираше аматерски во својот казнет простор и со несмасната реакција ја смести топката зад грбот на Ноер.

Коронавирус