понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Фудбал

Хуанфран останува во Атлетико

Хуанфран останува во Атлетико

Одбранбениот играч на Атлетико, Хуанфран изјави дека ќе потпише нов договор со мадридскиот клуб. Актуелниот соработка меѓу играчот и клубот трае до крајот на сезоната.

– И следната година ќе останам во Атлетико. Ќе го обновам договорот, напиша на социјалните мрежи Хуан Франциско Торес Белен познат како Хуанфран.

33-годишниот Шпанец оваа сезона настапи на 23 натпревари оваа година, три од нив во Лигата на шампионите.

Тој во Атлетико е од 2011 година.

МИА

Коронавирус