вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Хрватска во шок: Почина големата фудбалска легенда

Хрватска во шок: Почина големата фудбалска легенда

Хрватска повторно е завиена во црно.

Медиумите јавуваат за смртта на 65-годишниот Златко Крањчар, легендарен фудбалер на Динамо и поранешен српски селектор. Тој починал вчера во Загреб по борба со болест.

Крањчар кон средината на февруари бил примен во болницата во Задар поради проблеми со црниот дроб, а откако по 10 дена му се влошила состојбата бил пренесен итно за Загреб.

Коронавирус