недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 55
Во живо

„Енергија, надеж, иднина“: Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Хорор во Индонезија: Навивачи тепаа фудбалери и го запалија стадионот (ФОТО)

Хорор во Индонезија: Навивачи тепаа фудбалери и го запалија стадионот (ФОТО)

Навивачите знаат често да бидат незадоволни со ситуацијата во нивниот омилен клуб поради различни причини, па тие најчесто решаваат да го покажат своето незадоволство со транспаренти на трибините, бојкотирање на натпреварите и слично. Сепак, во фановите во Индонезија имаа радикални мерки за лошата ситуација во клубот.

Тие биле лути поради моменталната состојба, па запалиле оган на стадионот, а потоа ги нападнале фудбалерите на нивниот омилен тим, откако запишал уште еден пораз.

Коронавирус