петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Хонда нема да дојде во Вардар

Хонда нема да дојде во Вардар

Јапонскиот фудбалер Кеисуке Хонда нема направи сензационалистички трансфер во Вардар, откако македонскиот тим преку својот Твитер налог му понуди место на искусниот Хонда во својот тим.

Тој се понуди и да игра бесплатно за Манчестер јунајтед, но својата авантура ќе ја продолжи во Витезе.

Јапонецот информираше дека од четврток започнува со тренинзи во холандскиот тим, а негова цел е преку игри во клубот да си обезбеди повторно места во националниот тим на Јапонија.

Тој во кариерата настапуваше и за гигантот Милан, максиканнскиот клуб Пачука, а најдобрите партии ги прикажа во ЦСКА Москва.

Коронавирус