петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 184
home Фудбал

Холанѓанецот Макели го суди премиерниот натпревар на ЕП

Холанѓанецот Макели го суди премиерниот натпревар на ЕП

Холандскиот 38-годишен судија Дани Макели е номиниран за главен судија на мечот помеѓу Италија и Турција, со кој на 11 јуни на Олимпискиот стадион во Рим официјално ќе започне Европското првенство во фудбал.

Најважниот натпревар кој претходно во кариерата го судеше Макели беше финалето минатата од Лига Европа во кое Севиља го совлада Интер со 3:2 во Келн.

Коронавирус