недела, 4. декември 2022. Вести денес: 18
home Фудбал

Холандските фудбалери со прекрасен гест за Горан Пандев

Холандските фудбалери со прекрасен гест за Горан Пандев

Македонската фудбалска икона ја игра последната средба во репрезентативниот дрес на Македонија 37-годишникот ќе ја заокружи кариерата со 122 настапи за А-тимот.

Пред мечот со „лалињата“, капитенот Џорџино Вајналдум покажа почит за нашиот ветеран и му подари дрес со број 122, во чест на неговата бројка настапи за македонската селекција.

 

Коронавирус