среда, 27. мај 2020. Вести денес: 84
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Холандски фудбалски репрезентативец смртно застрелан во Амстердам!

Холандски фудбалски репрезентативец смртно застрелан во Амстердам!

Холандскиот фудбалер и поранешен холандски репрезентативец Калвин Мејнард смртно е застрелан во Амстердам, поради засега непознати причини.

Мејнард возел автомобил, а до него се појавил мотор од каде напаѓачите истрелале неколку куршуми во него. Фудбалерот кој имаше 32 починал на лице место, а полицијата најави брзо расветлување на случајот и мотивите за истиот.

Мејнард во кариерата играше за Квик Бојс, Спакенбург, Бартон Албион, Антверп, Емен, Волендам…

Коронавирус