петок, 23. јули 2021. Вести денес: 50
home Фудбал

Холандија води со 3-0 против Македонија

Холандија води со 3-0 против Македонија

Холандија води со 3:0 против Македонија, со двата гола на Вајналдум во второто полувреме.

Во 51. минута од натпреварот, Мемфис Депај ја испрати топката во шеснаесетникот, каде беше примена од Вијналдум и погоди во долниот десен агол.

Во 58. минута уште еден гол постигна Вајналдум.

Коронавирус