недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Борусија Дортмунд го совлада Вердер Бремен со 2:0, во натпревар од 23 коло во Бундеслигата на кој Ерлинг Холанд уште еднаш се запиша во листата на стрелците.

Ова е деветти гол на Норвежанецот на шест натпревари во Бундеслигата. Вкупно за 12. Во дресот на Борусија на осум натпревари.

Во сезоната 2019/2020, 19-годишниот Холанд, кој играше за Ред Бул Салцбург до јануари, веќе постигна 40 гола на 30 натпревари во сите натпреварувања.

Коронавирус