петок, 10. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

ХИТ ВИДЕО: Сцена од стадион во Турција го шокираше светот- по ова видео детето ќе ја добие најстрогата казна од родителите

ХИТ ВИДЕО: Сцена од стадион во Турција го шокираше светот- по ова видео детето ќе ја добие најстрогата казна од родителите

Бурсаспор и Фенербахче вчера одиграа хуманитарен меч во Бурса кој како главна цел имаше да се соберат парични средства за децата кои се борат со ретки болести, но како иронија на цела оваа убава спортска манифестација, вирален хит во Турција стана едно видео кое ја подели јавноста.

Бидејќи главна цел на овој настан беше прикажување на спортскиот дух и собирање на парични средства кои ќе им помогнат на болни дечиња, навистина непријатно беше тоа што главната телевизиска камера „улови“ еден млад фан на Бурсаспор како пуши цигара.

Иако на прв поглед сцената изгледа комична, фактот што стануваше збор за навистина мало дете испрати лоша порака, особено кога играчите на Бурсаспор и Фенербахче играа натпревар кој имаше хуманитарна цел.

Парламентарни избори 2020