сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 54
home Фудбал

Хет-трик на Варди во триумфот на Лестер над Манчестер сити

Хет-трик на Варди во триумфот на Лестер над Манчестер сити

Лестер го совлада Манчестер сити со 5:2 во гостински натпревар од 3. коло на англискиот фудбалски шампионат. Напаѓачот на „лисиците“ Џејми Варди постигна хет-трик.

Три од петте гола Лестер ги постигна од пенал.

За Лестер ова е трета победа во третиот меч од новата сезона во премиер лигата и со максимални девет бода е прв на табелата.

Манчестер сити остана на три бода по два натпревара. (МИА)

Коронавирус