вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 53
home Фудбал

Хесе очекува да го раскине договорот со ПСЖ

Хесе очекува да го раскине договорот со ПСЖ

Напаѓачот Хесе Родригез сака да го напушти Пари Сен-Жермен пред да се затвори преодниот рок.

Според „Les Parisiens“ 27-годишниот Шпанец очекува предвремено раскинување на договорот.

Францускиот фудбалски шампион се надеваше дека ќе го продаде играчот.

Хесе во 2016 година се пресели во ПСЖ од Реал Мадрид за 25 милиони евра. Минатата сезона играше на позајмица за Спортинг Лисабон. Има 12 настапи и еден гол во португалската лига.

Коронавирус