сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 19
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Фудбал

Хендерсон останува во Ливерпул до 2025

Хендерсон останува во Ливерпул до 2025

Англискиот фудбалер Џордан Хендерсон до лето 2025 година го продолжи договорот со премиерлигашот Ливерпул за кој настапува уште од 2011 година.

– Со текот на годините минати во овој клуб научив многу работи и станав подобра личност. Благодарен сум поради тоа на голем број луѓе, изјави Хендерсон по потпишувањето на новиот договор.

За Ливерпул досега одигра 394 натпревари на кои постигна 30 голови, а играчот за врска со својот долгогодишен клуб освои и пет трофеи, вклучувајќи ја Лигата на шампиони и Премиер лигата.

Претходно во кариерата, Хендерсон настапуваше за Сандерленд и Ковентри.