среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Хаверц бара дозвола од Баер да си замине

Хаверц бара дозвола од Баер да си замине

Фудбалерот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц, побара од клубот да го пушти да си замине ова лето. Оваа информација ја објави „Билд“.

Челзи и Реал покажуваат интерес за фудбалерот. Челси е подготвен да плати 100 милиони евра на рати.

Дваесет и едногодишниот фудбалер одигра 43 натпревари за Баер во сезоната 2019/20, постигна 17 гола и девет асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 81 милион евра.  (MИА)

Коронавирус