вторник, 28. март 2023. Вести денес: 50
home Фудбал

Хасани на снимање на носот, се чекаат резултатите

Хасани на снимање на носот, се чекаат резултатите

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ферхан Хасани заврши на снимање на носот после денешната пресметка со Словенија и резултатите ќе покажат дали станува збор за нешто посериозно или не.

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски посочи дека фудбалерот на Партизани од Тирана има снимање и се надева дека не е ништо страшно и дека ќе продолжи со подготовката за настапот на еврошампионатот.

„Хасани е на снимање, се надевам дека не е ништо страшно“, рече Ангеловски.

Фудбалерот за врска се повреди во самиот финиш од мечот .

loading...