недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Хари Кејн во ТОП 100

Хари Кејн во ТОП 100

Напаѓачот на Тoтенхем, Хари Кејн, го постигна израмнувачкиот гол вчеравчер на гостувањето кај Ливерпул (2:2) и влезе во „Клубот 100“.

За Кејн ова беше 22. гол оваа сезона во Премиер лигата и јубилеен 100-ти за него во Англиското фудбалско првенство.

Голгетерот на Тотенхем погоди од пенал во петтата минута од судиското надополнување и му донесе бод на својот тим на тешкото гостување на „Енфилд“.

Само осум минути претходно (87. минута) истиот фудбалер не реализира удар од 11 метри.

Коронавирус