вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Фудбал

Хари Кејн на крстопат помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн на крстопат помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед

Каталонскиот спортски весник „Спорт“ најави голем трансфер во Барселона и тоа на фудбалерот на Тотенхем Хари Кејн, кој е голема желба и на Манчестер јунајтед.

Оваа лето во Барселона ќе дојдат два фудбалери ќе дојдат без отштета, Мемфис Депај од Лион и Ерик Гарсија од Манчестер сити.Предност на Барселона е што со Тотнем полесно може да се договори за трансфер, бидејќи газдата Даниел Леви не сака да го продаде на директен ривал во Премиерлигата.

Мартин Брајтвајт, Фелипе Кутињо, а можно е и Осман Дембеле да бидат продадени за да се соберат доволно пари за Кејн, за кого Манчестер јунајтед наводно веќе понудил 120 милиони евра.

ЕУРО 2020

Македонија