недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија помеѓу Лацио и Аталанта, а пред овој натпревар навивачите на Лацио имаа жестока пресметка со полицијата.

Фановите на Лацио направија хаос покрај стадионот каде што имаа пресметка со полицијата, а во пресметката имаше и повредени на двете страни.

Извор: СПОРТСКИ

На фотографиите може да се види и дека запалено е едно полициско возило.

Коронавирус