вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Фудбал

Хаос во Либертадорес: Бока елиминирана, фудбалерите во клинч со полицијата (Видео)

Хаос во Либертадорес: Бока елиминирана, фудбалерите во клинч со полицијата (Видео)

Аргентинскиот претставник Бока Јуниорс доживеа елиминација во осминафиналето на Копа Либертадорес, а фудбалерите беа учесници во голем инцидент по завршувањето на средбата со Атлетико Минеиро.

Бразилците обезбедија пласман во следната фаза дури по пеналите, во кои само еден фудбалер на Бока беше прецизен, а Атлетико беше поуспешен иако не реализираше два пати.

Коронавирус