сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

ХАОС ВО БРАЗИЛ: Нејмар и соиграчите каменувани поради дебаклот на Мундијалот во Русија (ВИДЕО)

ХАОС ВО БРАЗИЛ: Нејмар и соиграчите каменувани поради дебаклот на Мундијалот во Русија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Бразил по доаѓањето во татковината после дебаклот на Мундијалот во Русија беа дочекани бурно.

Нема сомнение дека големите фаворити за освојување на трофејот, ја растажија нацијата со испаѓањето во четвртфиналето од Белгија, но вака бурен “дочек“ малку кој очекуваше.

Навивачите покрај патот го пречекаа автобусот кој ги превезуваше првотимците на јужноамериканската репрезентацијата и го каменувале.

Бразилците не можеа да се помират со раната елиминација па целиот бес го истрошија на автобусот.

Коронавирус