петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Хаос во Белград – Половина од навивачите го навредуваа Вучиќ, другата половина пробуваше да ги смири (ВИДЕО)

Хаос во Белград – Половина од навивачите го навредуваа Вучиќ, другата половина пробуваше да ги смири (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Партизан и словачка Дунавска Стреда во 2. коло од квалификациите во новоформираната Конференциска лига на УЕФА се случија навивачки нереди откако на стадионот почна погрдно да се скандира против претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

На источната и западнат трибина навивачите викаа „Вучичу пе*еру“, а еден дел од нив се обиде да ги прекине, но не се снајде најдобро па пребега на јужната трибина на стадионот во Хумска.

Коронавирус