петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Фудбал

Хаос во Барселона: Редарите тепаа деца на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Хаос во Барселона: Редарите тепаа деца на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

По натпреварот помеѓу Барселона и Челзи во Лигата на шампиони, гостинските навивачи се обиделе мирно го напуштале „Камп Ноу“, јавуваат светските медиуми.

Но, тогаш настанал голем хаос.

Натпреварот падна во сенка на голем инцидент кој се случил по натпреварот, кога редарите од стадионот ги нападнале навивачите на лондонскиот клуб.

Според гостинските навивачи, полицијата и редарите брутално ги тепале Англичаните и тоа било организирано претходно од страна на Каталонците.

loading...