вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 155
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Хамес ќе се пресели во Атлетико за 10-15 милиони евра

Хамес ќе се пресели во Атлетико за 10-15 милиони евра

Фудбалерот од средниот ред на Реал, Хамес Родригез е близу до трансфер во Атлетико, пренесува „Goal.com“.

Според порталот, 29-годишниот Колумбиец ова лето може да се пресели во Атлетико за сума од 10 до 15 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Родригез одигра 14 натпревари за Реал Мадрид, постигна еден гол и две асистенции.

„Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 32 милиони евра. (MИА)