петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 61
home Фудбал

Хамес го објави датумот на неговото враќање

Хамес го објави датумот на неговото враќање

Фудбалерот за врска на Евертон, Хамес Родригез откри кога ќе може да се врати на теренот по повредата.

– Можам да играм на следниот натпревар на Евертон. Фала му на Бога, се чувствувам одлично и сакам повторно да излезам на теренот, изјави Хамес за „Caracol“.

Во сезоната 2020/21, колумбискиот репрезентативец одигра 21 натпревар за Евертон, постигна пет погодоци и направи осум асистенции.

Дваесет и деветгодишниот Родригез ги пропушти последните пет средби на тимот.

Следниот натпревар Евертон го игра на 5 април против Кристал Палас во 30. коло од англиската Премиер лига.

Локални избори 2021