среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 41
home Фудбал

Гвардиола: Уште пет години во Сити? Не верувам

Гвардиола: Уште пет години во Сити? Не верувам

Манаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола мисли дека нема да ја достигне бројката од 400 натпревари на клупата на овој тим.

Натпреварот против Кристал Палас кој е предводен од Патрик Виера ќе биде негов 200 лигашки меч како тренер на Сити во кариерата. До таа бројка Гвардиола стигна за пет години од неговото пристигнување.

Новинарите го запрашаа дали верува дека ќе остане барем уште пет години на клупата на „граѓаните“.

„Не верувам“, кратко одговори Гвардиола и сигурно дека овој негов одговор ќе биде причина да се отворат шпекулации на Островот.

Коронавирус