четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 178
home Фудбал

Гвардиола: Треба да бидеме побрзи на трансфер пазарот

Гвардиола: Треба да бидеме побрзи на трансфер пазарот

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, истакна дека „граѓаните“ треба да бидат побрзи на трансфер пазарот. Стратегот, исто така, истакна дека Манчестер и Пари Сен Жермен не се единствените клубови, кои даваат високи плати.

– Треба да бидеме побрзи на пазарот на трансфери и не треба да бидеме нервозни. Тешко е да се купат играчи на највисоко ниво и згора на тоа, тие да бидат по добра цена. Тоа е речиси невозможно. Реалноста е дека повеќе клубови даваат високи плати. Има многу. Пред се, сепак, ние секогаш зборуваме за ПСЖ и Сити. Ова повеќе не е случај. Клубовите се многу, рече Шпанецот.

Коронавирус