вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Фудбал

Гвардиола се огласи за трансферот на Кејн

Гвардиола се огласи за трансферот на Кејн

Пеп Гвардиола нема да биде „несреќен“ доколку Хари Кејн не дојде во Манчестер Сити, преговорите сè уште траат, но засега нема позитивен епилог за „граѓаните“.

Тренерот на Сити, смета дека нема да биде голема трагедија доколку Кејн не стане играч на клубот од Манчестер ова лето.

-На десетина дена пред крајот на преодниот рок нема да бидам несреќен доколку не го потпишеме Кејн. Имаме тим без многу промени, и тоа е добро, го сакавме и Левандовски, но тој е многу важен играч за Баерн Минхен и мислам дека нема да ја промени клупската средина, изјави Гвардиола.

Локални избори 2021