вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 33
home Фудбал

Гвардиола сака да продолжи да работи во Манчестер сити

Гвардиола сака да продолжи да работи во Манчестер сити

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изрази желба да продолжи да работи во тимот.

– Неверојатно сум среќен во Сити. Драго ми е што сум во Манчестер. Се надевам дека оваа година ќе можам да работам добра работа и да останам во тимот уште подолго, ги цитира „Goal.com“ зборовите на Гвардиола.

Шпанскиот фудбалски стручњак во Манчестер сити е од 2016 година и неговиот сегашен договор со клубот важи до крајот на сезоната 2020/21.

Со 49-годишниот Гвардиола на тренерското место, Сити освои два трофеја во Премиер лигата, еден ФА куп, три ЕФЛ купа и два Комјунити Шилд трофеја.

Коронавирус