сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 25
home Фудбал

Гвардиола преговара со Сити за нов договор

Гвардиола преговара со Сити за нов договор

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола ќе остане во клубот, објави новинарот Николо Скира.

Според Скира, 49-годишниот Шпанец веќе преговара со раководството на клубот за продолжување на договорот до 2022 година.

Минатата сезона Манчестер сити заврши на второто место во Премиер лигата и стигна до четвртфиналето на Лигата на шампионите, каде загуби од Лион (1:3).

Токму со тренерот Гвардиола, се поврзува и евентуалното доаѓање на „Етихад“ на Лионел Меси, кој во минатото има работено со шпанскиот стручњак

Коронавирус