петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 190
home Фудбал

Гвардиола откри колку играчи се позитивни на Ковид-19, сериозна бројка на отсутни пред дуелот со Челси

Гвардиола откри колку играчи се позитивни на Ковид-19, сериозна бројка на отсутни пред дуелот со Челси

Манчестер Сити не го одигра дербито со Евертон поради позитивни играчи на Ковид-19, сега менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола откри колку играчи вкупно се заразени со коронавирусот..

Кајл Вокер и Габриел Жезус беа првите двајца кои се во изолација,на нив се придодадени уште тројца.

„Премиер лигата не дозволува да ги соопштиме имињата на играчите, важна е нивната приватност. Во составот ќе недостасуваат вкупно пет наши играчи, секако ќе сфатите за кои играчи станува збор кога ќе видите дека се отсутни за средбата во недела со Челси“ – изјави Гвардиола.

Коронавирус