вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Гвардиола: Мислев дека наскоро ќе ја завршам кариерата, но сега се предомислив

Гвардиола: Мислев дека наскоро ќе ја завршам кариерата, но сега се предомислив

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека се предомислил кога ќе ја заврши тренерската кариера.

-Се разбира дека станав подобар со возраста. Дефинитивно. Искуството помага, особено во нашата професија. Порано мислев дека наскоро ќе ја завршам кариерата, но сега се предомислив. Веќе имам 50 години – ова е прекрасна возраст, рече Гвардиола.

Шпанецот полни 50 години на 18 јануари. Тој е тренер веќе 13 години, има преку 700 натпревари на чело на разни клубови. (МИА)

Коронавирус