четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 183
home Фудбал

Гвардиола: Чувствувам дека не е готово

Гвардиола ги критикуваше навивачите на Ливерпул кои го нападнаа клупскиот свтобус на Сити
Гвардиола: Чувствувам дека не е готово

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола и покрај високиот пораз од Ливерпул, е уверен дека ништо не е завршено и кај него има оптимизам околу конечниот победник.

– Верувам во мојот тим и покрај големата негатива. Оваа сезона многу пати сме покажале дека можеме да бидеме ефикасни. Има уште 90 минути. Се наоѓаме во слична позиција како Јувентус. Знам дека многумина не веруваат во пресврт, но јас ќе се обидам да ја вратам самодовербата кај фудбалерите. Имам чувство дека не е готово, изјави шпанскиот стручњак.

Гвардиола ги критикуваше навивачите на Ливерпул кои го нападнаа клупскиот свтобус на Сити.

– Ова не го очекував од навивачите на голем клуб каков што е Ливерпул. Не можам да ги разберам ваквите ситуации. Се надевам дека нема да се повтори, нагласи Гвардиола.

Манчестер Сити синоќа на гостувањето кај Ливерпул загуби со 3:0 на првиот дуел од четвртфиналната пресметка во Лигата на шампионите.

МИА