сабота, 17. април 2021. Вести денес: 7
home Фудбал

Гром удри во голман на тренинг! (Вознемирувачко видео)

Гром удри во голман на тренинг! (Вознемирувачко видео)

Вознемирувачко видео доаѓа од Русија.

Голманот на тимот Знамја Труда е погоден од гром среде тренинг.

Ударот буквално го покосува Иван Заборовски и тој паѓа на тревата.

Итно е однесен во болница и лекарите се борат за неговиот живот.

Коронавирус