вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Фудбал

Гром удри во фудбалери во Германија, повредени 15 луѓе!

Гром удри во фудбалери во Германија, повредени 15 луѓе!

Гром удри додека фудбалери тренираа во вчера вечерта во близина на спортскиот центар Розенфелд – Хајлнгенцимер во Германија, изјави портпаролот на полицијата, а пренесоа тамошните медиуми.

Силното невреме пропратено со торнадо го погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде во покраината Баден – Витербург од ударот на гром се повредени 15 фудбалери.

Фудбалерите, кои се на возраст од 19 до 48 години, се здобија со лесни повреди, а еден играч за момент бил во бесознание. Сите веднаш биле префрлени во најблиската болница.