недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Гризман веќе почнал да размислува да ја напушти Барселона

Гризман веќе почнал да размислува да ја напушти Барселона

Напаѓачот на Барселона Антоан Гризман може да го напушти тимот, пренесува „Sport.es“ повикувајќи се на информации изнесени од новинарот Едуардо Инду.

Новинарот рече дека тој добил такви информации од извор близок до играчот. Се посочува дека фудбалерот е подготвен да замине следното лето доколку ситуацијата не се подобри за него. Напаѓачот сè уште не е во можност целосно да се прилагоди на тимот.

Исто така беше објавено дека тој не комуницирал со Лионел Меси.

Дваесет и осумгодишниот Антоан Гризман оваа сезона настапи на 15 натпревари за Барселона, постигна четири гола и забележа три асистенции.

Коронавирус